Smuteční kytice

Kytice vyjadřují emoce člověka. Pohřební kytice se staly klasickou, nepostradatelnou součástí rozloučení se zesnulými, proto nesmějí chybět na žádném pietním rozloučení, a to již jako dekorace, či jako součást darů příchozích.

Kytice na rakev Kytice na rakev převislé.jpg Kytice na položení
Kytice na rakev Kytice na rakev převislé Kytice na položení
Volně vázané kytice Smuteční věnce Exkluzivní smuteční vazby
Volně vázané kytice Smuteční věnce Exklusivní smuteční vazby
Květinová aranžmá Aranžmá na přání Stuhy
Květinová aranžmá Aranžmá na přání Stuhy

 

 

Co vyjadřujeme smuteční kyticí?

Pohřební kytice představují poslední – důstojný a krásný - dar pro zemřelé. Rozloučení se se zesnulým smuteční kyticí dokáže často nahradit spoustu bolestivých slov. Smuteční kyticí vyjadřujeme vztah, city a smutek vůči zemřelému. Jsou proto vzácným a nepostradatelným prvkem každého posledního rozloučení a pohřbu.    

 

Kontaktní formulář

 

Předání pohřební kytice

Správně předaná smuteční kytice se dopravuje na místo konání smutečního obřadu s předstihem, aby mohlo dojít k jejímu naaranžování. Poštou odeslaná pohřební kytice může omluvit i neúčast pozvaných hostů, kteří tak vyjadřují svou vzpomínku na zemřelé a bolest jejich příbuzných. Není chybou ani osobně předaná pohřební kytice či její vlastní položení na hrob či hřbitov.

 

Jaká by měla být pohřební kytice?

Základem pohřební kytice je počet květin, který musí být vždy sudý. Při všech ostatních slavnostních příležitostech je jejich počet lichý. Smuteční kytice se pozůstalým přináší vždy z čerstvě uvázaných, řezaných květin. Mimo to neexistují téměř žádné doporučení, pokud jde o pohřební květiny. Jestliže měl zemřelý v životě zvláštní vášeň, jako třeba Poker.DE nebo fotbal, může kytice tyto záliby zohledňovat. V opačném případě můžete jednoduše vybrat oblíbenou barvu nebo druh květiny. Pohřební kytice by měla být dodána zesnulým včas či v předstihu posledního rozloučení. 
 

Barevnost smutečních kytic

Pohřební kytice představují vyjádření smutku, zármutku a pochopení, převažují tudíž barvy tmavé, tlumené. Zvolená barva květin může vyjadřovat osobnost zesnulého, je ale důležité respektovat účel a nezkoušet přílišné extravagantnosti či vyzývavost květů.          

 

Originalita smutečních kytic

Každá klasická pohřební kytice se může stát originálním darem. Nepředstavují pouze ony kýčovité, umělohmotné pohřební vazby květin. Kompozice pohřební kytice, její celkové sladění s interiérem a atmosférou místa posledního rozloučení je také možná, záleží pouze na zkušenostech a fantazii zvoleného floristy.     

 

Tvary pohřebních kytic

V poslední době se floristé předvádějí s novými nápady nejen slavnostních, ale i smutečních kytic. Novinkou mezi tvary smutečních kytic je tvar jehlanu, jenž je vhodný k položení na hrob či rakev a oplývá svou originalitou a dominantností. Smuteční kytice tvaru jehlanu mají dobrou stabilitu a spolu s kombinací správně zvolené stuhy působí elegantně.   
 

Chcete poradit ohledně pohřební kytice?

Obraťte se na firmy z našeho katalogu, které mají se všemi službami týkajícími se pohřebnictví zkušenosti.

Zaregistrujte svoji firmu a nabízejte své pohřební služby na našem portálu. Kontaktujte cz-pohrebni-sluzby.cz.

I vy můžete patřit do nabídky našeho katalogu a nabízet své služby našim klientům!


Kontaktní formulář

 

Viděli jsme:

sídlo firmy Praha

Jestliže hledáte velice levné sídlo firmy v Praze, tak určitě neváhejte podívat se na tyto webové stránky. Kde dokonce informuji o nejlevněší ceně trhu a také vyřízení vaší poptávky je do 3 hodin.