Pohřební věnce

Je samozřejmostí, že rodina, kamarádi a blízcí přinesou k poslednímu rozloučení květiny a pohřební věnce. Smuteční věnce vyjadřují soucit přítomných na pohřbu a vzdávají úctu zemřelému.   

 

Kytice na rakev Kytice na rakev převislé.jpg Kytice na položení
Kytice na rakev Kytice na rakev převislé Kytice na položení
Volně vázané kytice Smuteční věnce Exkluzivní smuteční vazby
Volně vázané kytice Smuteční věnce Exklusivní smuteční vazby
Květinová aranžmá Aranžmá na přání Stuhy
Květinová aranžmá Aranžmá na přání Stuhy
 


 

 Rozmanitost smutečních věnců

Smuteční věnce už nepředstavují pouze jednotvárnou aranže pro pietní obřad. Pohřební věnce si lze objednat a nechat uvázat dle vlastních představ. Kontaktujte pohřební ústavy z našeho katalogu, které vám vyjdou vždy vstříc.

 

Kontaktní formulář

 

Květiny na pohřebních věncích

Pro pohřební věnce platí určitá pravidla, mezi která patří zejména barevnost a počet květin pohřebních věnců. Barvy květin pohřebních věnců by měly být spíše tlumené, mezi nejčastěji užívané patří červená, fialová či modrá. Důležitý prvkem smutečních věnců představuje sudý počet květin, který by neměl být zaměňován.     

 

Stuhy smutečních věnců

Neoddělitelnou součástí smutečních věnců je stuha. Na stuze se často vyskytuje nápis, který vyjadřuje vzkaz zesnulému. Mezi klasické nápisy se považuje sdělení „vzpomínáme“, „nezapomeneme“ apod. Mezi favoritní barvy stuh smutečních věnců spadá černá, bílá, modrá či šedá. 
 

Vzhled pohřebních věnců

Smuteční věnce lze zhotovit na přání zákazníka téměř do detailu, záleží pouze na jeho představivosti. Pohřební věnce se odlišují ve velikosti, barevnosti, použitém typu květin, vazeb a stužek. Častou a klasickou službou floristů také bývá doručení smutečních věnců přímo na místo pohřbu, na hřbitov či domů pozůstalým.  
 

Chcete poradit ohledně pohřebních věnců?

Obraťte se na firmy z našeho katalogu, které mají se všemi službami týkajícími se pohřebnictví a pohřebních věnců zkušenosti.

Zaregistrujte svoji firmu a nabízejte své pohřební služby na našem portálu. Kontaktujte cz-pohrebni-sluzby.cz.

I vy můžete patřit do nabídky našeho katalogu a nabízet své služby našim klientům!

 
 

Kontaktní formulář