Pohřební kočár

Proč nemít poslední rozloučení ve velkém a neuspořádat velkolepý pohřební průvod? Může k tomu posloužit vhodně vybavený pohřební kočár tažený koňským spřežením.

 

Pohřební kočár jako symbol

Pohřební kočár poukazuje na důležitost zesnuléjo, bývá často velmi honosně vyzdoben. Symbolizuje vysoké postavení, dokáže podbarvit atmosféru události, navodit pocit vznešenosti a v neposlední řadě poukazuje na důstojnost loučení se zesnulým.
 

Vzhled pohřebního kočáru

Pohřební kočár je honosným pohřebním vozem vyznačujícím se velkými koly a zdobením, někdy je výrazný i svou velikostí. Bývá tažen černými koňmi, kteří symbolizují zármutek.

 

Kontaktní formulář

 

Pohřební kočáry z historického hlediska

Pohřební kočár hrál v historii důležitou roli, především v novověku. Utvrzoval vysokou pozici šlechty a potvrzoval její moc. Závěrečné rozloučení bylo ústředním bodem zájmu šlechty, ohromný pohřební průvod a pohřební kočár nevyjímaje byly prvky důležité pro honosný pohřeb

 

Pohřební ústavy s pohřebním kočárem

Jelikož se pohřební kočár vyskytuje v ČR už pouze jako zvláštnost a rarita, je uměním narazit na pohřební služby nabízející služby či převoz spojené s pohřebním kočárem. Pohřební kočár však i nyní dokazuje důležitost zemřelého, proto by na pohřbu člověka s vysokým postavením neměl chybět.    
 

Chcete poradit ohledně pohřebního kočáru?

Obraťte se na firmy z našeho katalogu, které mají se všemi pohřebními službami týkajícími se pohřebnictví zkušenosti.

Zaregistrujte svoji firmu a nabízejte své pohřební služby na našem portálu. Kontaktujte cz-pohrebni-sluzby.cz.

I vy můžete patřit do nabídky našeho katalogu a nabízet své služby našim klientům!

 

Kontaktní formulář