Smuteční přání

Smrt patří k životu a s ní i otázky týkající se pohřbu a posledního rozloučení. Smuteční přání je prvkem, jenž sice nenapraví událost, která se stala, ale může alespoň trochu zmírnit utrpení a bolest pozůstalých. Vyjadřuje se jím, že někdo s pozůstalými soucítí, má pochopení a stojí na jejich straně.  

 

Forma smutečního přání

Forma smutečního přání by měla mít písemnou podobu, žádná jiná forma jako je email, sms či telefonát se pro tuto událost nehodí. V některých případech je také možnost osobního předání, ale i přesto by písemná forma neměla být opomenuta.  

 

Písemné podání smutečního přání

Písemně podané smuteční přání by mělo jednoduše vyjadřovat pocity soucitu a pochopení. Je vhodné jej odeslat vždy co nejdříve po obdržení smutečného oznámení a zbytečně jeho formální podobu nepozměňovat v srdceryvné dopisy vyjadřující vaši lítost. Na místě je jednoduchost a výstižnost. 

 

Kontaktní formulář

 

Osobně předané smuteční přání

Smuteční přání předané osobně může být velmi emotivní záležitostí, proto je někdy vhodné jej zbytečně neprodlužovat a nezahrnovat detaily či vzpomínkami.   

 

Podoba smutečního přání

Smutečním přáním projevujeme vysoké vyjádření smutku a pochopení. Lze jej také obohatit o květinu či jinou upomínku.

 

Odesílatel smutečního přání

Měl by ho odeslat každý, kdo obdrží smuteční oznámení. Vyjadřujeme jím pochopení nad ztrátou blízké osoby a pro pozůstalé může být jistou útěchou představující pocit solidarity. Proto by mělo být odesláno od těch, od nichž se to očekává.
 

Chcete poradit ohledně smutečního přání?

Obraťte se na firmy z našeho katalogu.

Zaregistrujte svoji firmu a nabízejte své pohřební služby na našem portálu. Kontaktujte cz-pohrebni-sluzby.cz.

I vy můžete patřit do nabídky našeho katalogu a nabízet své služby našim klientům!

 

Kontaktní formulář