Smuteční hudba a smuteční písně

Pohřeb a poslední rozloučení si zaslouží provedení, které bude důstojné. Součástí každého takového smutečního obřadu, dolaďujícího atmosféru, je také smuteční hudba.    

 

Smuteční hudba

Pohřební hudba je nedílnou součástí každého obřadu. Obsahuje objednané smuteční písně, které doprovází celý obřad. Může být hrána kapelou nebo pouštěna z reproduktorů.

 

Kontaktní formulář

 

Živá smuteční hudba

Je důležité pečlivě si vybrat hudebníky, kteří jsou schopni smuteční hudbu zahrát opravdu tak, jak se patří. Smuteční písně mají svůj typický ráz a melodii, což v některých případech nemusí být z hlediska živé hudby respektováno. 

 

Smuteční písně

Smuteční písně jsou součástí smuteční hudby obřadu, počet smutečních písní je variabilní, záleží na délce obřadu. Vybírá si je rodina zesnulého a jsou prokládány smuteční řečí či promluvou kněze. Lze si je vybrat před samotným smutečním obřadem, v mnohých případech i poslechnout předem a z nich následně vybrat ty nejvhodnější.

 

Jak zní smuteční hudba a smuteční písně

Smuteční hudba a smuteční písně jsou charakteristické standardní kombinací hudebních nástrojů, mezi které patří varhany, violoncello, housle doplněné o sólový mužský či ženský zpěv. Pohřební hudba nemusí však pokaždé odpovídat zažitým pravidlům - jako smuteční hudba a smuteční písně lze zvolit i oblíbenou hudbu zemřelého, kterou si přál nechat zahrát na svém pohřbu.

 

Vývoj smuteční hudby a smutečních písní

Smuteční hudba a smuteční písně nabyly v posledních letech trochu jiného odstínu. Smuteční hudba a smuteční písně se stávají vystihujícím rysem zemřelého. Často se proto v krematoriích hrají známé muzikálové písničky, lidovky, country či dechovky, které jsou spíše spjaty s osobou zemřelého, než s pohřební hudbou a melodií.
 

Chcete poradit ohledně smuteční hudby?

Obraťte se na firmy z našeho katalogu, které mají se všemi službami týkajícími se pohřebnictví zkušenosti.

Zaregistrujte svoji firmu a nabízejte své pohřební služby na našem portálu. Kontaktujte cz-pohrebni-sluzby.cz.

I vy můžete patřit do nabídky našeho katalogu a nabízet své služby našim klientům!

 

Kontaktní formulář