Oblečení na pohřeb

Smrt blízkého člověka a pohřeb je situace plná zármutku a smutku předurčující jistá pravidla chování, stejně tak i oblečení na pohřeb. Ve smutných chvílích, jako je tato, se vyžaduje dodržovat zásady slušeného chování, mezi které spadá i důležitá položka a to decentní oblečení na pohřeb.

 

Z historie o oblečení na pohřeb  

Černé smuteční oblečení plnilo v minulosti především informativní funkci pro okolí pozůstalých. Černé smuteční oblečení poukazovalo, že dotyčný prožívá těžké a smutné chvíle a chce být v daný okamžik respektován. Tento fakt je v současné době bohužel potlačen a ignorován, černá barva už nevyjadřuje pouze smutek, ale stala se běžnou součástí šatníku každého člověka.

 

Kontaktní formulář

 

Styl oblékání na pohřeb

Předpokladem slušného chování je vhodně zvolené oblečení na pohřby, které je formální, ležérní, elegantní a nezahrnuje žádnou extravagantnost. Smuteční oblečení by nemělo být vyzívavé, jedná se o okamžik vzdání úcty a vyjádření smutku. Před každou takovou událostí je vhodné se zamyslet a vybrat hodící se oblečení na pohřeb, aby nedošlo ke zbytečnému faux pas.

 

Barva smutečního oblečení

Černá barva oděvu na pohřeb vyjadřuje smutek, proto by její sdělení mělo být respektováno a nezaměňováno. S barvou smutečního oblečení se nedoporučuje experimentovat.

 

Oblečení na pohřeb muži

Pro pány platí jednoduché pravidlo oblékaní na pohřeb – černý oblek s bílou košilí, černou vázankou a černými botami. I zde platí, že černá barva podtrhuje vážnost přístupu ke smutné události.

 

Oblékání na pohřeb ženy

Ženy to mají s oblečením také jasné, nejvhodnější variantou je černý kostým, který může být doplněný o pokrývku hlavy. V některých případech lze tolerovat i jiné barvy oblečení, které odrážejí zvyky místní kultury či tradice.

 

Dětské smuteční oblečení

Dětský oděv na pohřeb nemusí být brán tak formálně. U dětí postačí slušné, slavnostnější smuteční oblečení.

 

Půjčovny smutečního oblečení

Pokud si účastníci uvědomují vážnost pohřbu, chtějí ji respektovat a vyjádřit úctu oblečením, mohou navštívit některou z půjčoven, která oděv nejenom zapůjčí, ale také dokáže poradit, jaké oblečení je nejvhodnější.
 

Chcete poradit ohledně oděvu na pohřeb?

Nahlédněte do našeho katalogu pohřebních ústavů, v němž naleznete specializované firmy zabývajícími se pohřebními službami, které vám ochotně zodpoví vaše otázky.

Zaregistrujte svoji firmu a nabízejte své pohřební služby na našem portálu. Kontaktujte cz-pohrebni-sluzby.cz.

I vy můžete patřit do nabídky našeho katalogu a nabízet své služby našim klientům!

 

Kontaktní formulář